Hakkımızda


 

 

       Firmamız RTS TARIM SAN LTD ŞTİ adı altında 1995 yılından bu yana tarım sektöründe Hizmet veren aynı zamanda da büyük adımlarla ilerlemeyi hedefleyen bir kuruluş olma çabasını sürdürmektedir.

        2005 yılında resmi olarak Şanlıurfa Oğulbey meykii Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı no:388 Merkez/ŞANLIURFA adresinde  34.000 M2 alanda tarım sektöründe hizmet veren Bölgenin en kapasiteli şirketleri arasında yer almaktadır..Ülke tarımının gelişmesi ve daha ileri seviyelere ulaşabilmesi için firmamız tarım alanındaki teknolojik gelişmelere ayak uydurarak geniş araştırma ve geliştirme kadrosuyla tarım sektöründe üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmektedir.

     Tarım sektöründe öncü kuruluşlar arasında yer almamız ve gölgede saygın bir yapıya ve imaja sahip olmamızdan dolayı çiftçilerimizin güvenini kazanmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

 Şirketimizin faaliyet konularını kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz :

1-  Tamamı Amerikan teknolojisi ile kurulup faaliyetini sürdüren Mısır kurutma ve depolama tesisimiz saatte 80 ton kurutma kapasiyesine sahip olup aynı zamanda da 1.200 ton yaş mısır 12.000 ton ise kuru mısır depolama kapasitesine sahip bir firmadır.Yıllık ortalama 70-80 bin ton civarlarında yaş mısır alıp işleme kapasitesine sahip olma özelliği ile bölgenin en büyük mısır işleme ve depolama tesisidir.

2-  2.500 m2 alanda kurulu kapalı kontrollü depolarımız mevcut olup ,firmamız bünyesinde  tohumculuk, bitki geliştirme ,mühendislik ve teknik hizmetler alanında faaliyetini sürdürmektedir. 

3-  Mühendislik ve teknik hizmetler dahilinde bölge çiftçilerimize danışmanlık hizmetini de sürdürerek en iyi tohumlukları temin edip  çiftçilerimizin hizmetine sunmaktayız.

4-  Diğer taraftan 1.500 küçükbaş besi hayvancılığı ve bununla ilgili Ar-Ge çalışmalarını sürdürmaktedir.

5-  Merkezi İspanyada bulunan Semillas FİTO tohumculuk ltd şti nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge diströbütörlüğünü de yapmaktayız.Türkiyede 2 çeşit ekmeklik ve makarnalık buğday tohumluklarının üretimini yapıp sertifikalandırmak kaydı ile yılda 10.000 ton buğday üretimini yapıp iç pazar piyasasında çiftçilerimizin hizmetine sunmaktayız.

6- Son yıllarda Ar-Ge çalışmaları ile pamuk, mısır, buğday, arpa , mercimek ve nohut tohumlukları ile ilgili olarak çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmektedir.